..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Instalimi Serverit CS 1.6 NoSteam (Windows)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Instalimi Serverit CS 1.6 NoSteam (Windows)   Tue Feb 03, 2009 2:22 am

Para se me fillu tutton .. duhet ti downloadjm disa sende..

- HLDSUpdateTool http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe
- NoSteamPatch megaupload.com L3UPHJ7I
- Metamod 1.19 megaupload.com NBVIA8L3
- Amx 2006.3 megaupload.com XE1NI0SE

Pra masi ti downloadojm te gjitha kto.. e qelim 1 folder ku do te jet serveri juaj si psh. C:\HLDS.
Tani qelne HLDS setup edhe shkoni next , tani I Agree , dhe tani duhet ta zgjidhni me folderin qe e qelem parzit dhe ta instaloni programin ne qat folder.
Tani hapi tjter osht te japim komanden ne DOS, per ta ber at duhet te shkojm te Start Menu , tani Run dhe atje e shkruajm cmd dhe OK. Tani do te qelet nje dritare e zez ku do te duhet ta ndrojm direkcionin, per ta ndruar direkcionin duhet te shkruani ne te kshtu: cd C:\HLDS.
Tani duhet ti downloadoni te gjitha sende per serverin , ato sende jan te ndare ne dy grupe, per te downloaduar grupin e par duhet ne te njejten dritare te shkruajm keshtu, hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir . verejtje kshyrni ne fund pas -dir ka pik e cila duhet te vnohet ose per ndryshe nuk do te filloj te downloadohet. Kjo osht vetem 1 pjes e serverit e cila duhet te downloadohet, Kur do te mbaroj downloadimi i ksaj pjese duhet te ju shkruaj kshtu HLDS installation up to date.
Tani shkojm me pjesen e dyt e cila duhet te downloadohet dmth ne te njejten dritare e shkruajm : hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir . gjithashtu edhe ne pjesen e dyt pasi te mbaroj downloadimi duhet te ju shkruaj HLDS Installation is up to date.

Pasi te mbaroj downloadimi , hapi tjter osht te bejm No Steam, qe te munden me hi ne server No Steam antar. Per ta ber No Steam duhet ta ekstrakoni NoSteamPatch-in te cilin e downloadut ne fillim ne direkcionin ku osht e vnume serveri C:\HLDS.

Hapi tjeter osht konfigurimi i serverit , per ta ber ate duhet ta hapim fajlin server.cfg e cila gjindet ne C:\HLDS\cstrike\, dhe duhet ti shkruani kto te dhena:

hostname "Counter-Strike 1.6 Server"
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 0.25
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 0
mp_freezetime 5
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 850
mp_timelimit 30
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_internet 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg

Nese nuk ju pelqen konfigurimi mundeni me i ndryshu.

Hapi tjeter te dhena per serverin nuk osht e domosdoshme mundet edhe pa kto te startohet serveri.

Metamod eshte vegel e cila ju mundeson qe ti vnoni shtesat ne server. Pra se pari duhet te keni metamod por ti vnu shtesat. ( psh.Amx 2006.3 ). Pra hapi tjeter osht instalimi i Metamod. Pra shkojm ne direkcionin C:\HLDS\cstrike , edhe nese ne at direkcion nuk ka folder Addons , ju do ta hapni dhe do te hini ne at folder edhe atje do te hapni edhe 1 folder metamod e hapni edhe ate dhe atje duhet te hapni fajl plugins.ini pra me ekstenzi .ini gjithshtu e hapni edhe 1 folder dlls. Pra kjo duhet te jet kshtu:

cstrike
|
addons
|
metamod
| Lplugins.ini
dlls

Pra tani duhet ta boni extract Metamod 1.19 te cilen e downloadut qysh ne fillim ne direkcionin : C:\HLDS\cstrike\addons\metamod\dlls , tani duhet ta hapni fajllin liblist.gam i cili gjindet ne : C:\HLDS\cstrike dhe duhet te ndroni ati dikund ne pjsen secure ku osht "1" ta beni "0" dhe ne pjesen gameddl "ddls\mp.dll" pra ne vend te asaj duhet te jet kshtu : gameddl "addons\metamod\ddls\metamod.dll" dhe me ket do te thot perfundojm me instalimin e Metamod.

Tani shkojm me instalimin e shtesave

Amx 2006.3

Se pari duhet te bohet extract shtesa ne: C:\HLDS\cstrike, tani ta hapni fajlin plugins.ini i cili gjindet ne : C:\HLDS\cstrike\addons\metamod dhe te shkruani ne te : win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dll dhe instalimi i shteses perfundoj.

Dhe hapi i fundit osht startimi i serverit.

Shkojm ne direkcionin ku osht serveri dhe klikojm dy her ne hlds.exe dhe atje i shkruajm kto te dhena:

- Game: CounterStrike
- Server Name: eg. CS @ AlbaKaTiLs.NeT
- Map: anything
- Network: Internet
- Max. Players: Sa te doni ju
- UDP Port: port me te cilen do te startoj serveri (default: 27015)
- RCON Password: remote password administration
- Secure (Valve Anti-Cheat): unchecked!

Dhe tani shkoni ne www.whatismyip.com e kshirni qysh e keni IP psh. 62.162.83.130 dhe ne fund ia shkojm portin :27015 pra ajo do te jet kshtu:
62.162.83.130:27015 dhe tani ket IP ja jepni shokve dhe mundeni me fillu me lujt CS!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Instalimi Serverit CS 1.6 NoSteam (Windows)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Multimedia :: Counter-Strike-
Kërce tek: