..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Serie A, formacioni më i mirë i javës së 22-të

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Serie A, formacioni më i mirë i javës së 22-të   Tue Feb 03, 2009 10:54 pm

Serie A, formacioni më i mirë i javës së 22-të

--------------------------------------------------------------------------------

Javën e 22-të në Serie A më së miri e shfrytëzoi Milani, i cili me fitoren kundër Lazios zuri pozitën e dytë në tabelë dhe iu afrua Interit në gjashtë pikë diferencë. Zikaltrit barazuan në Giuseppe Meazza kundër Fiorentinës, ndërsa Juventusi pësoi në Torino nga Cagliari, humbje e cila i kushtoi me humbjen e pozitës së dytë. Roma barazoi përballë Regginas, ndërsa Fiorentina e mposhti Bolognan për ta zënë vendin pestë në tabelë. Skuadra që mban pozitën e katërt, Genoa, fitoi kundër Palermos dhe tash ka vetëm tre pikë më pak se Juventusi që mban pozitën e tretë.
Formacioni më i mirë i javës së 22-të në Serie A (4-4-2):

Portier: Francesco Benussi (Lecce)

Mbrojtës: Juan Camilo Zuniga (Siena), Domenico Criscito (Genoa), Thomas Manfredini (Atalanta), Marek Jankulovski (Milan)

Mesfushorë: David Beckham (Milan), Andrea Pirlo (Milan), David Pizarro (Roma), Alessandro Rosina (Torino)

Sulmues: Jeda (Cagliari), Fabio Quagliarella (Udinese)

Nota të mira morën edhe:

Walter Gargano (Napoli)
Marek Hamsik (Napoli)
Ezequiel Lavezzi (Napoli)
Kwadwo Asamoah (Udinese)
Davide Biondini (Cagliari)
Andrea Cossu (Cagliari)
Michele Fini (Cagliari)
Stefano Chuka Okaka (Roma)
Andrea Campagnolo (Reggina)
Tiberio Guarente (Atalanta)
Bosko Jankovic (Genoa)
Ignazio Abate (Torino)
Jose Castillo (Lecce)
Simone Tiribocchi (Lecce)
Kaka (Milan)
Alexandre Pato (Milan)
Ricardo Montolivo (Fiorentina)
Adrian Mutu (Fiorentina)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Serie A, formacioni më i mirë i javës së 22-të
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: