..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Premier League:Lojtarët më të mirë të javës së 24

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Premier League:Lojtarët më të mirë të javës së 24   Tue Feb 03, 2009 10:55 pm

Premier League:Lojtarët më të mirë të javës së 24

--------------------------------------------------------------------------------

Manchester United me fitoren minimale kundër Evertonit përforcoi pozitën e parë në tabelë, kur dihet se ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar. Vendi i katërt dhe i pestë, Aston Villa dhe Arsenali, barazuan pa gola kundër Wiganit dhe West Hamit, respektivisht. Ndërsa kryendeshja e javës së 24, e zhvilluar në Anfield ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseat, përfundoi me rezultat 2-0 në favor të skuadrës vendase, me ç’rast Redsat u kthyen në pozitën e dytë.
Formacioni më i mirë i javës së 24 në Premier League (4-3-3):

Portier: Chris Kirkland (Wigan Athletic)

Mbrojtës: Pascal Chimbonda (Tottenham Hotspur), Ryan Shawcross (Stoke City), Nemanja Vidic (Manchester United), Fabio Aurelio (Liverpool)

Mesfushorë: Scott Parker (West Ham United), Michael Carrick (Manchester United), Jonas Gutierrez (Newcastle United)

Sulmues: Erik Nevland (Fulham), Fernando Torres (Liverpool), Cristiano Ronaldo (Manchester United)

Nota të mira morën edhe:

Darren Bent (Tottenham Hotspur)
Brad Jones (Middlesbrough)
Carlos Tevez (Manchester United)
Tim Hoëard (Everton)
Matthew Upson (West Ham United)
Gareth Barry (Aston Villa)
Mark Davies (Bolton Wanderers)
Jay Simpson (WBA)
Bernard Mendy (Hull City)
Djibril Cisse (Sunderland)
Steven Gerrard (Liverpool)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Premier League:Lojtarët më të mirë të javës së 24
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: