..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 11-të lojtarët më të mirë të javës së 21-të në La Liga

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: 11-të lojtarët më të mirë të javës së 21-të në La Liga   Tue Feb 03, 2009 10:56 pm

11-të lojtarët më të mirë të javës së 21-të në La Liga

--------------------------------------------------------------------------------

Këtë javë dy rivalët e përjetshëm, Barcelona dhe Real Madridi, shënuan fitore kundër Racing Santanderit dhe Numancias, respektivisht. Valencia iu kthye fitores duke mposhtur Almerian. Ndërkaq Sevilla, Villarreali dhe Atletico Madridi pësuan humbje.
Formacioni më i mirë i javës së 21-të në La Liga (3-3-1-3):

Portier: Ricardo (Real Betis)

Mbrojtës: Cesar Azpilicueta (Osasuna), Luis Prieto (Valladolid), Filipe (Deportivo La Coruna)

Mesfushorë: Angel Lafita (Deportivo La Coruna), Juan Valeron (Deportivo La Coruna), Duda (Malaga),

Mesfushor-sulmues: Lionel Messi (Barcelona),

Sulmues: David Villa (Valencia), Uche (Getafe), Alvaro Negredo (Almeria)

Nota të mira morën edhe:

Inaki Lafuente (Sporting Gijon)
Nicolas Pareja (Espanyol)
Arjen Robben (Real Madrid)
Raul (Real Madrid)
Fernando Llorente (Athletic Bilbao)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
11-të lojtarët më të mirë të javës së 21-të në La Liga
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: