..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Topi i Arte" per Cristiano Ronaldo-n"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
keli.g
Admin


Numri i postimeve : 20
Registration date : 03/02/2009

MesazhTitulli: "Topi i Arte" per Cristiano Ronaldo-n"   Sun Feb 08, 2009 9:00 pm

Cmimi i 53-te, Topi i Arte i jepet portugezit te Manchester United, Cristiano Ronaldo.
Lajmin
e ben te ditur website i France Football,revista franceze qe jep "Topin
e Arte". Pas 23-vjecarit Ronaldo qe grumbulloi 446 pike, renditen
argjentinasi Lionel Messi dhe spanjolli i Liverpool, Fernando Torres.

Ronaldo eshte portugezi i trete, ne historine e "Topit te Arte" qe merr kete cmim.

Para tij jane nderuar ne Paris, i madhi Eusebio ne 1965 dhe Luis Figo ne vitin 2000.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
"Topi i Arte" per Cristiano Ronaldo-n"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)
» Iren Papas: NË KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: