..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kili, Salas terhiqet nga futbolli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
keli.g
Admin


Numri i postimeve : 20
Registration date : 03/02/2009

MesazhTitulli: Kili, Salas terhiqet nga futbolli   Sun Feb 08, 2009 9:08 pm

Sulmuesi legjendar i Kilit ka njoftuar largimin nga fushat e blerta edhe pse nuk ka saktesuar asnje date.
Marcelo
Salas ka vendosur t’i jape fund futbollit ta luajtur ne fushe pas nje
karriere te gjate dhe te pasur. Sulmuesi legjendar i Kilit ka njoftuar
largimin nga fushat e blerta edhe pse nuk ka saktesuar asnje date. “Vendimin
e kam marre tashme”, eshte shprehur sulmuesi i Universidad de Chile dhe
ish bomberi i River Plate, Lazio-s e Juventusit. “Drejtuesit nuk kane
biseduar ende me mua dhe kjo eshte pengesa e vetme per te kompletuar
terheqjen”, ka theksuar Salas. Nderkohe, mediat vendase bejne
me dije se ai do terhiqet pasi te kete luajtur edhe ne Kupen
Libertadores, pasi skuadra kiliane eshte kualifikuar per ne turneun
prstigjoz te klubeve ne Ameriken Latine. “Jam shume i kenaqur per ate
qe kam bere dhe per ndeshjen time te fundit”, tha gjithashtu Salas,
duke iu referuar dy golave ne ndeshjen kunder Cobreloa-s.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kili, Salas terhiqet nga futbolli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: