..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kush e ka netin me PTK instalimi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Kush e ka netin me PTK instalimi   Fri Jan 23, 2009 8:08 pm

Kush e ka netin me PTK instalimi
Kush e ka netin me PTK
Ja se si me e instalu Netin

1.Hin My Network Places
2.Në anEn e majt jan 3 Tabela Ti shkon tek tabela a par ku lexon : Wiew network connections dhe prap qaty per qaty klikon Create e new connection
3.Të hapet nje tabel e vogel dhe Shkon Next dhe prap next DHe pastaj shkon ku lexon set up my connection manually dhe Next dhe prap shko ne te 2-ten ku lexon Connect using a broadband connetion that requires a user name and password dhe Next --pastaj aty te de qysh don me ja bo emrin une e kom PTK tash ju qysh doni me ja bo monjani pastaj ta qet mi shkru User Name : Password: Confirm Password dhe ti i shkrun te gjitha pastaj ja mshon Next
dhe ja bon aty ku lexon Add a shortcut to this connection to my destop
4.Finis
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Kush e ka netin me PTK instalimi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nga Flori Bruqi:Kush është Behgjet Pacolli ?‏
» Bajram (Gjergj) Kabashi: Kush po përgojon e kush po e thotë të vërtetën!?
» Kush është vajza të cilën në 19:30 e presin në “randez-vous” mbi tre milionë shqiptarë!
» Kush i tha Zahir Pajazitit ta vranë Dr. Rugoven?-Flet Hasan Zeneli, bashkëluftëtar i Zahir Pajazitit: Duhet të zbardhet vrasja e Zahirit
» Është edhe një pyetje tjetër përveç kush është Nazim Bllaca. Kush është SHIK-u?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: