..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Denim me vdekje per hakeret pakistanez

Shko poshtë 
AutoriMesazh
keli.g
Admin


Numri i postimeve : 20
Registration date : 03/02/2009

MesazhTitulli: Denim me vdekje per hakeret pakistanez   Sun Feb 08, 2009 9:17 pm

Pakistani ka vendosur qe te filloj zbatimin e denimit me vdekje per hakeret veprat e te cilave mund te bien ne kategorine e quajtur eterrorizem kibernetike.

Presidenti pakistanez Asif Ali Zardari ka marre vendim qe hakeret veprat e te cileve mund te sjellin deri tek terrorizmi kibernetik dhe ne fund te rezultojne me vdekjen e personave tjere mund te denohen me burg te perjetshem apo edhe me denim me vdekje.

Denimi nuk ka te bej vetem me hakeret pakistaneze, por ne te gjithe ata veprimet e te cileve do te kane ndikim ne Pakistan, e bien nen definicionin pakistanez te terrorizmit. Kjo nenkupton se denimi do te mund te zbatohej mbi te gjithe hakeret vendet e te cileve kane marreveshje per dorezim te personave me Pakistanin.

Duhet permendur se nen akte terroriste Pakistani numeron edhe vjedhjet dhe kopjimet e informatave te besueshme qe kane te bejne me armet nukleare, kimike dhe biologjike.

Pasi qe keto jane arme te cilat qellim primar kane vrasjen, vjedhjen dhe kopjimin e informacioneve te tilla mund te perfundojne me vdekjen e dikujt, e keshtu mund te ekzekutohet edhe vet vrasesi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Denim me vdekje per hakeret pakistanez
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» I dënuari me vdekje mbron përsekutorin
» Agron Tufa: Një letërsi e dënuar me vdekje
» Greqi, përleshje mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burgun e Koridhalosë, dy të vdekur dhe 21 të plagosur
» Kërcënohet me vdekje Xhemal Ahmet
» Vullnet Mato: PËLLUMBAT E DËNUAR ME VDEKJE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Të Fundit-
Kërce tek: