..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 nena dergon leter te birit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: nena dergon leter te birit   Mon Feb 09, 2009 1:01 am

Leter djalit

I dashuri bir,
Po ta shkruaj kete leter qe ta di se po shkruaj. Nese e merr kete leter d.m.th. se ka arritur mire. Nese nuk e merr me thuaj, keshtu qe do ta dergoj edhe nje tjeter. Po shkruaj ngadale, sepse e di qe edhe ti lexon ngadale. Babi yt paska lexuar para ca ditesh ne gazeta se aksidentet e medha ndodhin vetem 1 km larg vendit te banimit, keshtu qe ne u shperngulem disa km larg shtepise se meparshme. Shtepia eshte fantastike, bile kemi edhe lavatrice, por nuk e di ende nese punon. Dje e vura ne pune lavatricen, sapo hapa ujin rrobat me nuk ishin aty...
Ketu koha nuk eshte edhe aq e keqe. Javen e kaluar vetem 2 here ka rene shi, heren e pare zgjati 3 dite, e te dyten 4 dite. Me ne fund e varrosem gjyshin tend; e gjetem trupin e tij kur e pastruam shtepine. Kishte qene ne dollap prej asaj dite kur luajtem fshehtas, te kujtohet? Para ca ditesh shpertheu bombula e gazit ne kuzhine; une dhe babai fluturuam nga dritarja; cfare ndjenje! Mbas tere atyre viteve me ne fund une dhe babai yt dolem sebashku jashte. Meqe e permenda babain tend, ka gjetur pune! Eshte shume krenar. Poshte tij jane me shume se 500 njerez...u punesua ne varrezat e qytetit.
Motra jote Flutra, e din ajo qe u martua per burrin e saj me ne fund ka lindur! Ende nuk e dime gjinine, keshtu qe nuk e di a je bere teze apo daje ende... nese eshte vajze motra jote do ta thirre ne emrin tim... me duket ashtu eshte... pak si cudi qe vajzen e vet ta therrase "nene"! Kusheriri yt Zeqa, eshte martuar... tere diten po lutet para gruas, sepse eshte e virgjer.
He edhe dicka, dije se me nuk po e vizitojme dajen tend i cili vdiq para nje viti... E te mos flas me per vellain tend Lutrimin... eshte i tmershem, ka mbyllur deren e automobilit e i ka harruar celesat brenda. Eshte dashur te kthehet ne shtepi te marre qelesat kopil qe te na nxjere jashte automobilit. Katastrofe!!!!!!
Mire biri im, nuk do ta jap adresen, per shkak se nuk e di. Familja qe kishte jetuar para neve ketu e ka marre numrin e shtepise nga muri me vehte.
Nese e sheh Fllanzen pershendete e nese nuk e sheh mos i thuaj asgje.
Nena qe te do.

P.S. Desha te t'i dergoj ca para, por tashme e kam mbyllur zarfin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
nena dergon leter te birit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve: Leter e hapur drejtuar Kryeministrit Berisha
» Pranvera, Arbenit: Bëhu burrë dhe kthema Erionin
» VIKTORIA XHAKO:PO TA POSTOJ KETE LETER
» Alfred Papuçiu: Letër drejtuar kryeministrit Sali Berisha‏
» Agim Gashi: Letër për ditëlindje

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Diskutime te ndryshme :: Barcoleta/Humor-
Kërce tek: