..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Te Shpejtojm UTorrent .

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Si Te Shpejtojm UTorrent .   Fri Jan 23, 2009 8:13 pm

Si Te Shpejtojm UTorrent .
1.E shkarkoni këtë PATCH http://torrentfreak.com/static/EvID4226Patch223d-en.zip
edhe e hapni .rar fajllin dhe klikoni dy herë mbi patch hapet CMD-ja
dhe jau kërkon CD-n e Windowsit po ju klikoni Cancel kur te patchirat-ni aty jau qet me shtyp
shkronjen Y ose N ju shtypni Y per me i ruajt ndryshimet.


2.E hapni µTorrent-in dhe shkoni në OPTIONS/PREFERENCES/ADVANCED pastaj në anën e djatht tuajën
në ekran e gjeni ku shkrun aty net.max_halfopen e ka vleren Value 8 ju klikoni mbi te dhe posht
e shenoni numrin 50 dhe klikoni SET pastaj e mbyllni µTorrent-in e ristartoni kompjuterin e hapni
përsëri µTorrent-in dhe do ta shihni që shkarkimet tuaja shkojnë më shpejtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Si Te Shpejtojm UTorrent .
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: