..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 hy n PCte dikujt vetem me CMD

Shko poshtë 
AutoriMesazh
keli.g
Admin


Numri i postimeve : 20
Registration date : 03/02/2009

MesazhTitulli: hy n PCte dikujt vetem me CMD   Thu Feb 12, 2009 7:06 pm

Se pari duhet te hapim Start ,
me pas Run , dhe ne Run shenojm "cmd" (pa thonjeza)
Me pas do tju hapet 1 promt
Dhe ne te do te shenoni "telnet" . do tju shfaqet ni lloj Promti tjeter
Pasi shfaqet telneti ateher shenojm
"o" (pa thonjeza) ..
dhe perfundimisht ne te do te shenojm :
// ip'n e pc's/c$
shembull : // 127.0.0.1/c$ dhe do te filloj te qaset (connecting pra: )
dhe ne qoftse esht online do te qaset kaq.. knaquni
p.s : Punon per Vetem kompjuteret qe e kan Share ndoj file apo folder , dhe eshte qe i lidhur LAN !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
hy n PCte dikujt vetem me CMD
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Përsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Dilaver Goxhaj:NATO-ja e vetme nuk mund ta clironte Kosoven! A. Kurti Opozitari I vetem ne Kosove,Interviste,nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: