..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te instaloje programet , lojrat me crack dhe patch

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Si te instaloje programet , lojrat me crack dhe patch   Sun Feb 22, 2009 4:17 pm

Crack
Shumica e programeve dhe lojrave kane nje crack. pasi instalojme lojen psh ajo nuk hapet pasi don qe te vihet crack-u.
Po si mund ta Bejme? shkojme dhe e kopjome fajlin me emrin crack (Ctrl+c). Tani shkojme ne direktorine e programit (mund ta gjeni te progrma files ose mund te shkoni tek ikona e lojes ne desktop dhe klikoni me butonin e djathte te miut hde zgjidhni properties , ju hapet nje dritare dhe aty zgjidhni find target dhe ju hapet direktoria) dhe i japim paste crackut (Ctrl+v) do ju dali nje dritare qe thote doni ta mbishkruani fajlin dhe i jepni YES.
E njejta procedure eshte edhe per programet.
*Patch
Edhe patch perdoret shume (me shume ne programe). Marrim psh nje progrma qe ka edhe patch. Ne fillim e instalojme progrmain. Deri Ketu Ok. Tani duam te instalojme patchin.
Kopjojme Patch-in dhe i bejme paste tek dosja e programit qe instaluam. Tani aty hapim Patch dhe ne dritaren qe na shfaqet klikojme PATCH. presim 2 sek dhe aty del PATCH DONE. i japim exit dhe e hapim softin dhe OK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Si te instaloje programet , lojrat me crack dhe patch
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: