..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bllokoj faqet ne pc-n tende qe te mos hapen!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
blloko f
VizitorMesazhTitulli: Bllokoj faqet ne pc-n tende qe te mos hapen!!!   Sun Feb 22, 2009 7:46 pm

Bllokoj faqet ne pc-n tende qe te mos hapen!!!
Qe nje menyr e cila i bllokon faqet qe te mos hapen ne kompjuterin tuaj... tani mund ti ruani femijet nga xxx faqet.

hapim: local disk C shkoj windows/system32/drivers/etc/hosts

ket fajt hosts e hapim me notepad dhe nen "127.0.0.1 localhost"
e shkruani ." 127.0.0.2 " dhe e bani save

tani provoni a do te ju hapet faqja

per ti bllokuar website tjera shkruani "127.0.0.3
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bllokoj faqet ne pc-n tende qe te mos hapen!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: