..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pastrimi i USB nga virusi DATA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
roland11
VizitorMesazhTitulli: Pastrimi i USB nga virusi DATA   Sun Feb 22, 2009 7:53 pm

Pastrimi i USB nga virusi DATA

Pastrimi i USB nga virusi DATA
-Si te pastrojme USB nga virusi Winfile.exe apo Data.exe -


1.Se pari e kyçim usb ne kompjuter edhe hyjme ne usb dhe shkojme dhe e bejme Kerko (Search)

2.Kerko te gjitha filet dhe dosjet (Search all files and folders)

3.Ne shiritin e kerkimit e shkruan .exe

4.Te paraqiten te gjitha filet apo programet egzekutive

5.I kerkon dosjet (folderet),winfile,data me .exe dhe i zgjedhe (Selekton)

6.I pastron duke i fshire (Delete) ,por duhet qe para se t'ia beni Delete te keni te zgjedhur (selektuar) vetem dosjet (folderet),winfile,data me .exe

Dhe perfundimisht me sukses U pastrua usb juaj nga keto dy viruse .
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pastrimi i USB nga virusi DATA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: