..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta shpejtojm startin apo ndezjen e PC-s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
unikkat1
VizitorMesazhTitulli: Si ta shpejtojm startin apo ndezjen e PC-s   Sun Feb 22, 2009 8:01 pm

Si ta shpejtojm startin apo ndezjen e PC-s


Si ta shpejtojm startin apo ndezjen e PC-s
Shkoim :

1. Start > Run > shkrune Regedit edhe Enter

2. Shkoni :

HKEY_LOCAL_MACHINE/ SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Session Manager / Memory Managment / PrefetchParameters / EnablePrefetcher

3. Click dy her ne EnablePrefetcher

4. Ne Post Value shkrune 1 dhe baz duhet te jet Hexadecimal

5. Restart PC
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si ta shpejtojm startin apo ndezjen e PC-s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: