..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]   Fri Jan 23, 2009 8:19 pm

Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]
Si ta bejme dynamic ip shkojme My Network Places anash dritares e keni
View my network connections klikoni mbi te dhe pasi tju hapet dritarja klikoni mbi Local Area Connection me te djathten Properties pasi tju paraqitet ditarja e zgjedhni Internet Protocol (TCP/IP) e keni butonin aty afer ja boni prap Properties dhe ia bon Use following IP adress e jep nje ip adrese palidhje edhe klikoni OK> prap OK ose cancel te disa dhe prisni 1 min prap kthehuni tek e njejta dritare ne Internet Protocol (TCP/IP) prap Properties dhe qetash ia bon Obtain an IP adress automatically edhe qaq u kry

Por gjithashtu mundemi edhe ne kete metode procesi vijon permes command prompt window dmth shkojme :
Start > Run > cmd
dhe pasi te na hapet cmd e shkrun qiket:


ipconfig /release

pret 10 sec dhe e shenon pastaj keshtu:


ipconfig /flushdns
ipconfig /renew


ipconfig /release

pret 10 sec dhe e shenon pastaj keshtu:


ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: