..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Beje Disable servis regjistrmkin e Remote (Kur keni Remote perdoruesit tjer e kan nen kontroll kompjuterin tuaj. Nese e beni Disable askush smund te modifikoi asgje ne Kompjuterin tuaj perveq juve)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
katiliii
VizitorMesazhTitulli: Beje Disable servis regjistrmkin e Remote (Kur keni Remote perdoruesit tjer e kan nen kontroll kompjuterin tuaj. Nese e beni Disable askush smund te modifikoi asgje ne Kompjuterin tuaj perveq juve)   Sun Feb 22, 2009 8:09 pm

Beje Disable servis regjistrmkin e Remote (Kur keni Remote perdoruesit tjer e kan nen kontroll
kompjuterin tuaj. Nese e beni Disable askush smund te modifikoi asgje ne Kompjuterin tuaj perveq juve)
Shko
Start
Run
regedit.exe (enter)
pastaj shko sipas udhezimeve

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\RemoteRegistry]
"Start"=dword:00000004

---------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Beje Disable servis regjistrmkin e Remote (Kur keni Remote perdoruesit tjer e kan nen kontroll kompjuterin tuaj. Nese e beni Disable askush smund te modifikoi asgje ne Kompjuterin tuaj perveq juve)
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Veçoritë e Skënderbeut, që nuk i keni njohur më parë
» Ç'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» VARGJE NGA AGIM DOÇI-PO HEDH KETU "VARGJE TE VJETERUAR"....NDOSHTA PERMENDEN FAKTE QE I KENI HJARRUAR......LEXOJINI DHE "SHMALLUNI"....
» Demir Krasniqi: Motrat Mustafa - Këngëtare me traditë dhe kulturë universale kombëtare
» AGIM GASHI:FALENDERIM PËR TË GJITHË JUVE QË DERGUAT URIME

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: