..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rrit stimulimin e downloadimit te internet explorerit nga 2 ne 10 lidhje.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kosova
VizitorMesazhTitulli: Rrit stimulimin e downloadimit te internet explorerit nga 2 ne 10 lidhje.   Sun Feb 22, 2009 8:17 pm

Rrit stimulimin e downloadimit te internet explorerit nga 2 ne 10 lidhje.
Shko
Start
Run
regedit.exe (enter)
pastaj shko sipas udhezimeve

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Internet Settings]
"MaxConnectionsPer1_0Server"=dword:0000000a
"MaxConnectionsPerServer"=dword:0000000a
---------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrit stimulimin e downloadimit te internet explorerit nga 2 ne 10 lidhje.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mimoza Dajçi:DUA TË RRIT NDJESHMËRINË PËR FATIN E NJERIUT TË KOSOVËS NË PËRDITSHMËRI DHE ARDHMËRI
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: