..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me rrit shpejtesin e downloadit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Si me rrit shpejtesin e downloadit   Fri Jan 23, 2009 9:14 pm

Si me rrit shpejtesin e downloadit
Start - run - gpedit.msc
te Computer Configuration - shkojm - Adiministrative Templates
Network - QoS Packet Scheduler
klikoni 2 here mbi Limit reservable bandwith
aktivizojm aty Enabled edhe e bojm aty 100 (max.) edhe klikojm Apply
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Si me rrit shpejtesin e downloadit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mimoza Dajçi:DUA TË RRIT NDJESHMËRINË PËR FATIN E NJERIUT TË KOSOVËS NË PËRDITSHMËRI DHE ARDHMËRI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: