..:: Mire se erdhte ne DrenicaZone.Ch ju deshirojm caste te kendshme::..
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows 7: Testi i pare i Beta 1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jamee
Admin
avatar

Numri i postimeve : 200
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: Windows 7: Testi i pare i Beta 1   Fri Jan 23, 2009 9:48 pm

Windows 7: Testi i pare i Beta 1
Windows 7 (seven) prej te Premtes rreth 2,5 Milion perdorues mund ta provojn sistemin me te rij Operativ nga Microsoft. Ne testim poashtu marrin pjes edhe 'PC Games Hardware'. Windows 7 ne testim duhet te tregoj se qfare mund te presin perdoruesit e video lojerave.

Me Windows 7 Microsofti bene nje hap te vogel; Verzion-numri intern eshte 6.1, sa per krahasim: Vista ka pasur 6.0. Kjo pershkruan Hapin Evolucionar prej Windows 2000 tek XP. PC Games Hardware krahasoj Windows 7 x64 me Vista SP1 x64 perbaze Benchmarkut (Krahasim i nje kompanie me nje tjeter, ne kete rast mes 2 sistemeve operative) dhe Subjetit Praktik.

Shikimi i pare ne Windows 7 pas instalimit

Instalimi i pasardhesit te Vistes behet shume leht, nuk nevojitet fare ndonje konfigurim nga perdoruesi. Pas instalimit menjehere do paraqitet nje Task-list. Programet ne te nuk paraqiten me emer, por vetem me simbole. Poashtu edhe transparent-efekti nga Vista eshte i pranishem ne sistemin e ri Operativ.
Windows Media Center eshte me i perpunuar se ne verzionin e kaluar dhe ka disa funksione shtes. Poashtu edhe mbeshtet edhe TV-Kabllen me DVB-C dhe DVB-S poashtu thuhet qe edhe me me shume TV-Kartela pernjehere
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenicazone.getgoo.net
 
Windows 7: Testi i pare i Beta 1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kufiri detar, ja testi që vërteton “dhurimin”!
» POEZI QE FITOI VENDIN E PARE NE KOKURSIN LETRAR TE MALISHEVES‏
» Monda Korca: Kafeqejfi-Tregim-Pjesa e Pare-Nga Raimonda Moisiu
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik ” shqiptar!”

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Paneli i Kontrollit :: Të Fundit-
Kërce tek: